ایران مقصدی امن برای گردشگران

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

 

ایران مقصدی امن برای گردشگران

براساس نقشه خطرات احتمالی مسافرت (Travel Risk Map 2019 ) که به تازگی منتشر شده است امنیت ایران برای مسافرت همرده کشورهای انگلستان ، اسلوونی ، سوئیس و دانمارک قرار گرفته و ایران جزو امن ترین کشورها در این رده بندی می باشد.

این نقشه بیانگر سطح خطرهای احتمالی پیش روی مسافرین در هر کشور است. خطر هایی مانند: تروریسم ، شورش ، آشوب های خیابانی سیاسی و جنگ، نا آرامی های اجتماعی مانند خشونت های قومی و گروهی و نژادی و همچنین خشونت ها و جرایم کوچک است.
در همه جا با گردشگران به احترام و صمیمیت برخورد می شود.

با مطالعه سفرنامه گردشگرانی که به ایران سفر کرده اند و کاوش در میان وب سایت ها و شبکه های اجتماعی به راحتی می توان از تاریخ پر بار ، هنر ، فرهنگ ، آیین ها و آداب و رسوم ایرانیان مطلع گردید.

امنیت در شهرها و جاده ها در حدی است که نگرانی بابت تردد و اقامت گردشگران ایجاد نمی شود.
وجود علائم و نشانه های راهنمایی کننده به زبان انگلیسی در بسیاری از راه ها و شهرها و اماکن دیدنی مسیریابی را برای گردشگران خارجی آسان تر کرده است.

نیروهای انتظامی در تمامی شهر ها و راه ها وظیفه حفاظت و برقراری امنیت را به خوبی ایفا می کنند.

در شهرهای توریستی بزرگ مانند اصفهان، شیراز و مشهد باجه های پلیس گردشگری برای راهنمایی مسافران با راهنمای انگلیسی زبان پیش بینی شده است.

امنیت و احترام و کمک به گردشگران هنگام مسافرت، چه به صورت انفرادی و چه گروهی حتی در وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ، تاکسی و مترو مورد توجه مردمان صمیمی و مهمان دوست ایرانی است.

همه این موارد گواهی است براین جمله : ایران مقصدی امن برای مسافرین است

 

 

خواندن 646 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.